Herkomst van uw drinkwater
Aquaduin beschikt voor de productie van haar drinkwater over 2 eigen waterwinningen die beide gelegen zijn in duingebieden. Het betreft de winning Sint-André (Oostduinkerke) en winning De Westhoek (De Panne).
Omwille van het toerisme is er een groot verschil tussen het dagverbruik in het hoogseizoen en het laagseizoen. Omdat Aquaduin op jaarbasis niet volledig aan de drinkwatervraag kan voldoen, wordt er ook nog water aangekocht bij buurmaatschappijen nl. Farys in Vlaanderen en Régie Siden in Frankrijk. Voor de distributie van het water beschikt Aquaduin over verschillende opjaagstations met reservoir en een watertoren:
- ‘Novus Portus’ in Nieuwpoort (5.000 m³)
- ‘De Grayaert’ in Houtem (500 m³)
- ‘Steenkerke’ in Veurne (5.000 m³)
- ‘Ter Yde’ in Oostduinkerke (2.500 m³)
- Watertoren 'Groenendijk' op de grens tussen Koksijde en Nieuwpoort (1.200 m³)
De afkomst van je water bepaalt de kwaliteit
Alveringem
Alveringem wordt bijna uitsluitend voorzien van drinkwater aangekocht in Frankrijk.
De Panne
Het drinkwater dat de mensen in De Panne ontvangen bestaat uit een mengeling van het water dat daar ter plaatse wordt gewonnen (winning 'De Westhoek') en water afkomstig uit Frankrijk en onze eigen winning 'Sint-André'.
Diksmuide
Vier deelgemeenten van Diksmuide (Lampernisse, Oostkerke, Pervijze en Stuivekenskerke) worden door Aquaduin voorzien van drinkwater. Dit water betreft een mengeling van water uit onze eigen winning 'Sint-André' en water aangekocht bij Farys.
Koksijde
In de gemeente Koksijde komt nagenoeg alle water van onze winning 'Sint-André'.
Nieuwpoort
In Nieuwpoort bestaat het drinkwater uit een mengeling van water uit onze eigen winning 'Sint-André' en water aangekocht bij Farys.
Veurne
Ook in Veurne krijgen de mensen overwegend gemengd water, met uitzondering van het gebied tegen de grens met Frankrijk. Daar betreft het Frans water. De mengeling bestaat uit de kwaliteit 'Sint-André' aangevuld met water aangekocht in Frankrijk.